bidokulu
Etkinlik ProgramıProje EkibiHedef KitleKatılımcı ListesiGaleriİletişim
Başvur

Hedef Kitle & Seçim Kriterleri

Projenin hedef kitlesi İstanbul ilinde görev yapan sınıf öğretmenleridir. Başvuru formunu eksiksiz dolduran katılımcı adayları arasından ilk aşamada aşağıda listelenen kriterlere göre asil ve yedek adayların listesi oluşturulacak, sonra web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Katılımcılar arasında cinsiyet, yaş, eğitim durumu ve görev yapılan ilçe oranının dengeli olmasına başvuru sayısı göz önünde bulundurularak dikkat edilecektir. Telefon üzerinden mülakat yapıldıktan sonra kesin kayıt hakkı elde eden katılımcı listesi yayınlanacaktır. Proje başvuru formuna kesinlikle fotoğraf bölümü konulmamış olup, seçimlerde dış görünüşten ziyade, katılım isteği, katılım amacı, vb. konulara dikkat edilecektir. Katılımcılar belirlenirken aşağıdaki kriterler dikkate alınacaktır:

Hedef Kitle & Seçim Kriterleri:

  • İstanbul ilinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir devlet okulunda SINIF ÖĞRETMENİ olarak görev yapıyor olmak.

  • Katılımcıların şehir içinde seyahat etmesine engel bir sağlık sorununun olmaması gerekmektedir.

  • Katılımcıların aynı çağrı döneminde (2021) TÜBİTAK 4005 kodlu bir eğitim etkinliğine katılmamış olması gerekmektedir.

  • Katılımcıların sınıf içi yenilikçi uygulamalara açık olmak ve kendi sınıfında uygulamaya istekli olmaları önemlidir.

  • Katılımcıların disiplinlerarası bilgi işlemsel düşünme becerisi konusunu öğrenmeye ve öğretmeye istekli olmaları, ayrıca bilgisayar kullanmaya yatkın olmaları önemlidir.

  • Etkinliğe kabul edilecek katılımcıların üretilen etkinliklerinden en az birini sınıflarında uygulamaya istekli olması gerekmektedir.

Proje konaklamalı değildir. Katılımcılar eğitim yeri olan Bahçeşehir Koleji Ataşehir Ortaokuluna kendi imkanları ile ulaşım sağlayacaktır. Katılımcıların yemek ve ara öğün giderleri Bahçeşehir Koleji tarafından, kırtasiye giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Etkinlik süresince öğretmenler görevli izinli sayılacaktır. Program sonunda katılımcılara KATILIM BELGESİ verilecektir.

Katılımcı olarak başvurmak için formdaki yönergeleri takip ederek istenen bilgileri eksiksiz doldurmanız önemlidir. Katılımcı adaylarına asil ve yedek liste, daha sonra kesin kayıt hakkı kazanan katılımcı listesi proje web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak, katılımcı öğretmenlere kabul mektupları e-posta yoluyla iletilecektir.

Dr. Serap ÇİMŞİR

Proje Yürütücüsü

© 2021 - Her hakkı saklıdır

TÜBİTAK 4005 – Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı